СЕРЦЕ ІСТОРІЇ

Привіт, любі.

Сьогодні ми з вами знайдемо СЕРЦЕ ІСТОРІЇ - основну думку, від якої, немов чарівний вихор, закрутиться вся ваша казка.

Мені дуже хочеться, щоб ви знайшли споконвічно ваше, прожите, пройдене. Щоб СВОЮ думку, а не просто зашифрували у казці відомі істини "добро перемагає зло". Щоб казка вийшла унікальною, справжньою та живою.

Не думайте зараз про героїв чи місце. Це прийде пізніше. Зараз найважливіше – сконцентруватися на серці історії – головній думці, яку ви хочете передати.

Нехай це буде ОДНА думка.

Дуже зрозуміла для вас.
МАРШРУТ ДНЯ
КРОК 1
ВІДПОВІСТИ НА ПИТАННЯ
Зупиніться.
Видихніть.
Сядьте зручніше та озирніться назад на своє життя.

Коли мені вдалося досягти своєї мети, що за ціль це була? Як я її досяг?
Про що я можу сперечатися довго? Яку думку відстоювати?
У що я вірю? Які принципи несу із собою по життю?
Який урок я нещодавно пройшов у своєму житті? Що виніс із нього?


Поки що просто ловіть думки і перебирайте в голові, ситуації з яких ви винесли ПОЗИТИВНИЙ досвід. Де впоралися. Чим пишаєтесь. Як це відбулося? Що допомогло вам подолати труднощі?
КРОК 2
ОПИСАТИ СИТУАЦІЮ
Опишіть словами ситуацію, яку хочете трансформувати у серце історії. Простими словами: цього ніхто не побачить, це тільки для вас.

Пам'ятайте, що це має бути ситуація, в якій ви здобули позитивний досвід, змогли, виросли, надихнулися, знайшли щось прекрасне, побачили чи створили.

Опишіть, ЯК це було у житті.

КРОК 3
СФОРМУВАТИ СЕРЦЕ ІСТОРІЇ
Сформулюйте серце історії: ОДНІЄЮ фразою запишіть основний посил вашої реальної ситуації.

Візьміть скетчбук та ручку та запишіть цю фразу.

Мета дня:
сформулювати головну думку ОДНІЄЮ фразою
Поділюсь, які думки я виділила собі у цій практиці. Для своєї казки я вибрала одну.

Цікаво, вгадаєте яку? :)

  • Будь собою, щоб не сталося
  • Роби так, як відчуваєш, а не так, як прийнято
  • Ти цінний і потрібний таким, який ти є
  • Творчість - це зцілююча магія, доступна кожному
  • Не здавайся на шляху до своєї мети, навіть якщо близькі не вірять у тебе
Намагайтеся не змінювати вашу фразу протягом марафону, тому що це може тривати безкінечно. Якщо будуть приходити інші ідеї – записуйте їх, і потім дайте їм життя. Пам'ятайте: зроблене краще ідеального. Визначтеся з однією думкою і рухайтеся далі з нею.

Бажаю легкості!
МУЗИКА ДЛЯ НАСТРОЮ
ЗАКУЛІССЯ ІСТОРІЇ
Поділюсь з вами: спочатку мені було дуже важко вибрати серце своєї історії, бо прожитих уроків багато, позитивного досвіду – теж, а вибрати щось одне зрозуміле дуже складно. Тоді я зосередилася на тому, що відбувається зі мною саме зараз. Які складності у мене зараз? Що допомагає мені справлятися з ними?

Першу історію, яку я написала для марафону (ту, де головний герой – хлопець), я дістала з моменту – озирнулась на всі боки, побачила пташку Робіна за вікном, чашку кави та порожній екран ноутбука, на якому ніяк не з'являлася ідея. І з цієї точки почала писати "в моменті". Так з'явився головний герой, який п'є каву і не може написати історію, а допоможе йому Робін.

Мені довелося змінити історію просто тому, що, обертаючись на попередні наші марафони, я зрозуміла, що дуже рідко головним героєм вибирають чоловіка (найчастіше дівчинку чи звірятко). І так, як у нас передбачений урок з побудови персонажа, (а чоловіча фігура це інша побудова), жіночу фігуру малювати буде корисніше і зрозуміліше.

Як з'явилося серце другої історії, яку ви прочитаєте наприкінці марафону?

Спойлер: головну героїню звати Люмсі.

Серце історії також з'явилося в моменті: ми обговорювали з Мамою події, що відбулися зі мною за рік, як я опинилася в тій точці, в якій я знаходжуся, і я зрозуміла, що завжди роблю, як відчуваю, а не так, як буде більш зрозуміло. Завжди. Навіть якщо зовсім не зрозуміло, куди приведе відчуття.

Тому серцем моєї історії стало: роби, як відчуваєш, а не так, як заведено.

Я постаралася відчути, чи можна цю думку розвинути в історію, чи є мені що сказати з цього приводу? Чи можу змоделювати казкову ситуацію, щоб передати цю ідею? Змогла.

Коли визначився з серцем історії, просто починаєш увесь час думати про нього і бачити навколо ситуації, в яких підтверджується його правдивість.

Порада: коли зрозумієте, яку головну думку хочете розкрити в історії, тримайте її в голові й дивіться на всі боки. Намагайтеся знайти підтвердження їй у звичайному житті, і тоді персонажі вашої історії самі заговорять з вами.
Тисни на серденько, якщо ознайомився з матеріалом
Я дійшов до кінця :)
Чекаю на ваші роботи в Instagram за тегом #alexandradikaia_SE12
Бажаю натхнення!